Surask savo žvaigždę

Kalėdų eglės istorija siekia XII a., kai bažnyčių prieigose prieš Kalėdas vykdavo vaidinimai apie ievos ir Adomo išvarymą iš Rojaus.

Vaidinimų metu eglutė simbolizuodavo pažinimo medį: Europoje žiemą vargiai galėjai rasti obelį, todėl ant eglutės pradėti kabinti papuošimai, simbolizuojantys Ievą sugundžiusį žaltį. Šviesos bylojo amžinąją šviesą, o žvaigždė eglutės viršūnėje tą žvaigždę, kuri tris išminčius vedė į Betliejų.

Skaityti daugiau…

Lietuvos kariuomenės diena

Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena. 1918 metų vasario 16 dieną buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną – sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas. Po nepriklausomybės paskelbimo Lietuvos kariuomenė buvo atkurta 1990 metų balandžio 25 d.

Sveikiname visus tarnavusius ir tarnausiančius su Lietuvos kariuomenės diena.

Skaityti daugiau…

Buriuotojų krantinės „Mikrosprintas – 2020”

2020 m. spalio 20 d. (antradienį) nuo 15.00 val. Klaipėdos senamiestyje, Karlskronos aikštėje startavo tradicinis renginys „Senamiesčio orientavimosi ralis ‘2020“, kurio tikslas – pažinti savo miestą – Klaipėdą. Dalyvavo dvi komandos iš mūsų centro. Komandos startuoja turėdamos vienodą akcentą ar aprangos detalę, tai pasirinkome pristatyti save su centro emblema.

Skaityti daugiau…

Kraštotyros būrelis

Kraštotyros būrelio mokinių veikla remiasi tyrinėjimu kraštotyrinės medžiagos parodose, muziejuose, orientaciniuose renginiuose, žaidimuose. Būrelio mokinių akiratis labai platus, atlieka gamtos, kultūros vertybių fotofiksacijas ir įvairiomis formomis pasidalina su bendruomene.

Skaityti daugiau…

Skip to content